Miejskie Centrum

012

Ogłoszenia, szkolenia, konkursy

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie ponownie zaprasza uczniów gimnazjów i szkół średnich z Opola do współpracy i włączenia się w akcję promująca Hospicjum „Betania”. Chcemy ją połączyć z XI ogólnopolską kampanią „Hospicjum to też życie, która  promuje ideę opieki paliatywnej i ma nam przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzystwa w trudnym okresie odchodzenia i śmierci.
Konkurs  dla gimnazjów i liceów. Konkurs na: opracowanie projektu graficznego koszulki. Powinien on zawierać wkomponowany logotyp naszego hospicjum. Premiowane będą pomysły wyrażające radość życia, optymizm bądź zachęcające do wolontariatu hospicyjnego. Trzy najlepsze pomysły  będą nagrodzone, a projekty wykorzystane do produkcji koszulek.
WAŻNE: 1. Każda z prac przekazanych na konkurs powinna zawierać następujące informacje: dane twórcy oraz uczestników, adres i telefon szkoły, oraz nazwisko opiekuna. Dodatkowo należy dołączyć oświadczenie o przekazaniu praw autorskich do projektu, wraz z podpisami uczestnika i, jeśli jest niepełnoletni – jego prawnych opiekunów.
2.
Przekazanych prac konkursowych nie zwracamy!
3.
Prace konkursowe prosimy dostarczyć w formie wydruku i płyty CD do dn.20 października 2014 r. do Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” . Adres: Opole- Nowa Wieś Królewska, Pl. Kościelny 2. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi w czasie gali, która odbędzie się 23.10.2014 o 17.00 w Bibliotece Miejskiej w Opolu. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie lub na naszej stronie http://hospicjumopolskie.pl/
4.
Przekazanie prac na konkurs jest równoznaczne ze zgodą autorów na ich wykorzystywanie i ewentualne umieszczenie w materiałach promujących Hospicjum i prowadzone przez nie akcje.

Wielkie spotkanie Opolskich Organizacji Pozarządowych i ich przedstawicieli 27 września, sobota, 2014 START godzina 12.00 ZAKOŃCZENIE ok. godziny 18.00 Miejsce: Strzelnica w Grudzicach (Opole) Świetna okazja do pokazania swojej działalności i promocji swojej organizacji.
PRZYJEDŹ, POKAŻ i PROMUJ SWOJE NGO!

Dla chętnych udostępniamy: miejsca wystawiennicze oraz przestrzeń na rozstawienie własnych namiotów. Jest także możliwość zaprezentowania swoich propozycji na scenie lub w ramach programu całego święta. Mamy dostęp do prądu i mediów. Zapewnimy oczywiście pieczonego ziemniaka i kiełbaski dla wszystkich. Okazja do spotkania się w gronie opolskiego trzeciego sektora! Prosimy o zgłoszenia się opolskich organizacji i uczestnictwo w bogatym programie. Będą konie, dmuchane zjeżdżalnie, paint ball, baletnice
Zgłoszenia i kontakt do głównego organizatora: ZHP, Karolina Dzierżgwa, tel. 793 962 479 Zapewnimy dojazd i powrót autokarem.   View the embedded image gallery online at:
http://www.trzecisektor.opole.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=918%3Aprawo-praktyczne-darmowe-porady-prawne&catid=63%3Aaktualnoci&Itemid=79&lang=pl#sigFreeId569e0dfd14

Prowadzi Agnieszka Morciniec i Tadeusz Berlik MCOP, godz. 18.00 - 20.00

Terminy: - 17.09 - 22.10 – Wieczór Kresowy z kuchnią kresową - 12.11 - 17.12 – świąteczno-opłatkowo-piernikowe Serdecznie zapraszamy osoby w każdym wieku, wstęp wolny, dla najlepszych śpiewaków nagrody i poczęstunek   View the embedded image gallery online at:
http://www.trzecisektor.opole.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=918%3Aprawo-praktyczne-darmowe-porady-prawne&catid=63%3Aaktualnoci&Itemid=79&lang=pl#sigFreeIde9e5d35137Zapraszamy opolan do udziału w kolejnej edycji organizowanych przez naszą firmę ZOTT warsztatów „Plant-for-the-Planet”, które odbędą się już 27 września w Opolu.


Jest to inicjatywa stworzona przez dzieci dla dzieci a jej głównym celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej u dzieci i młodzieży oraz ich aktywizacja do przeciwdziałania postępującemu kryzysowi klimatycznemu. Podczas naszych warsztatów ekologicznych organizowanych pod hasłem „Stop rozmowom. Początek działaniom.” kolejna już grupa dzieci nauczy się zachowań proekologicznych, a także uda się do lasu, by posadzić drzewa jako znak aktywnej działalności na rzecz środowiska naturalnego.

Jesteśmy zaszczyceni, że nasz event po raz kolejny otrzymał patronat honorowy Prezydenta Miasta Opole, a w jego organizację, w ramach wolontariatu pracowniczego, włączą się również nasi pracownicy z zakładu w Opolu.

PROGRAM WARSZTATÓW „PLANT-FOR-THE-PLANET” TERMIN: 27 września 2014 r. (sobota) Szkoła Podstawowa nr 5 w Opolu, ul. Mjr. Hubala 2, Opole 9:00 - Rejestracja uczestników 9:30 - Przywitanie oraz wspólne zapoznanie 10:00 - „Teraz my- dzieci ratujemy naszą Ziemię” - referat ambasadora nt. sprawiedliwości klimatycznej 10:45 - Pytania i rozmowy w nawiązaniu do referatu 11:00 - Przerwa na jogurt 11:30 - Wspólna gra pt.: „Świat” 12:15 - Szkolenie z retoryki – każdy może zostać ambasadorem ekologicznym 13:15 - Obiad

Tereny leśne Nadleśnictwa Opole 14:00 - „Drzewo za drzewo”- wspólna wyprawa do lasu, aby posadzić drzewka. 15:30 - Transport powrotny do szkoły

Szkoła Podstawowa nr 5 w Opolu, ul. Mjr. Hubala 2, Opole 16:00 - Przerwa na ciasto 16:15 - Praca w grupach: wspólnie tworzymy nasze pierwsze projekty! 17:30 - Spotkanie z rodzicami, znajomymi i zainteresowanymi. Prezentujemy dorosłym nasze plany i wizje środowiskowe. Wręczenie uczestnikom warsztatów certyfikatów i mianowanie ich ambasadorami sprawiedliwości klimatycznej. 18:30 - Zakończenie warsztatów

Pozdrawiam Ewelina Czuczman Specjalista ds. Komunikacji www.zott.pl

0123

Sala MCOP zaprasza

BEZPŁATNE spotkanie pt.: „Bezpieczeństwo finansowe” 9 października (czwartek) od godz. 10.00 do 12.00 Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych w Opolu ul. Żeromskiego 3 (naprzeciw kina Helios) tel. 077 54 11 410, 460, 444 I piętro W programie: 1. Dlaczego karty są bezpieczniejsze od gotówki? 2. Jak nie dać się domokrążcom? 3. Co to jest parabank? 4. Kto odpowiada za skradzione pieniądze z naszych kont? 5. Co to jest odwrócona hipoteka? 6. Czy nasze pieniądze w bankach są bezpieczne? 7. I inne…. Spotkanie poprowadzi Sławomir Kusz pracownik NBP w Opolu. Organizator: Narodowy Bank Polski, Oddział Opole, Biuro Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Opola.

Szkolenie streetworkingu ma na celu przybliżenie metod pracy z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym oraz ich rodzinami, naukę konstruowania, prowadzenia i ewaluacji programów streetworkerskich, trening umiejętności potrzebnych do pracy środowiskowej oraz  budowanie lokalnych koalicji na rzecz pracy środowiskowej.

Przeznaczenie: Szkolenie skierowane jest do osób zdecydowanych podjąć pracę pedagoga ulicznego, pracujących w organizacjach lub instytucjach chcących wprowadzić programy dla dzieci i młodzieży wychowującej się na ulicy (pedagodzy, psycholodzy, pracownicy socjalni, wolontariusze, studenci itp.). Należy uczestniczyć w trzech szkoleniach.

Termin rozpoczęcia:
I szkolenie 19.09.2014, piątek, godzina 17.00 ul. Wandy 1 w Opolu Informacji dotyczących programu udzielamy  pod nr.  506 360 105 II szkolenie wtorek, 23 września, 17:00 – 20:00 MCOP OPOLE (mapa) III szkolenie wtorek, 7 października, 17:00 – 20:00 MCOP OPOLE (mapa)

Prowadzący:
Stowarzyszenie Zbickie Słoneczko Monika Grad - specjalista Terapii Uzależnień w procesie certyfikacji. Kończy studia psychologii, od wielu lat realizuje programy profilaktyczne skierowane do dzieci, młodzieży i ich rodzin. Igor Skrzypczak - absolwent Studium Przeciwdziałania Patologii Społecznej i Szkoły Animatorów Profilaktyki, Instruktor Terapii Uzależnień w procesie certyfikacji. Od 20 lat realizuje programy środowiskowe związane z dziećmi i młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym.

Szkolenie bezpłatne: Jak pisać projekt, gdzie zdobyć i kiedy środki finansowe? Wtorek, 21 października 11:30 - 15:30 - szkolenie dla osób niepracujących – 4 godz. 16:00 - 20:00 - szkolenie dla osób pracujących – 4 godz.

Zakres szkolenia: 1. Podstawy przygotowania projektu (1,5 h) a. potrzeba realizacji, b. cele, c. opis działań, d. harmonogram, e. budżet, f. zasoby.

2. Publiczne źródła dotacyjne - zasady aplikacji, formularze wniosków, praktyczne wskazówki (1,5 h)
a. środki samorządowe, b. środki ministerialne, c. środki unijne.

3. Prywatne źródła dotacyjne - zasady aplikacji, formularze wniosków, praktyczne wskazówki (1 h) a. Akademia Orange, b. BDU, c. PGNiG, d. Fundacja Kronenberga, e. PZU, f. AXA, g. Provident, i. Orlen, j. inne.

Cel: Zwiększenie wiedzy nt. dostępnych źródeł dotacyjnych i umiejętności uczestników w zakresie przygotowania projektów.

Prowadzący - Łukasz Gorczyński - Pracownik Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych od 2009 roku. Inspektor, specjalista ds. ekonomii społecznej. Zaangażowany w realizację projektów ze środków unijnych (2009 – 2014). Absolwent politologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończone studia podyplomowe z zakresu ekonomii społecznej w Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, doktorant Uniwersytetu Śląskiego na kierunku socjologia.

Ukończona Szkoła Trenerów Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum. Działa w gliwickich organizacjach. Prezes stowarzyszenia "Cała Naprzód" - organizacji pożytku publicznego, zajmującej się organizacją koncertów, imprez sportowych, pomocą osobom niepełnosprawnym. Fundator i przewodniczący rady Fundacji "Cała Naprzód" - organizacji prowadzącej działalność gospodarczą. Na doświadczenie zawodowe składa się udokumentowane kilkaset godzin przeprowadzonych szkoleń i spotkań doradczych.

01234

Nasze imprezy

Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

Zespół konsultacyjny ds. organizacji pozarządowych

Informacje o dotacjach

Podatek od nieruchomości

Nie wiesz jak wypełnić deklarację na podatek od nieruchomości?

Tutaj pobierzesz czysty wzór deklaracji - [POBIERZ]

Deklarację należy przesłać pocztą lub złożyć w siedzibie tutejszego organu podatkowego, Urząd Miasta Opola, Rynek-Ratusz, 45-015 Opole, pokój nr 105 (tel. 77 45-11-873).

Patronat honorowy

Informujemy, że z dniem 08 czerwca 2012 r. weszło w życie Zarządzenie Nr OR-I.0050.285.2012 Prezydenta Miasta Opola w sprawie nadania Regulaminu przyznawania Patronatu Prezydenta Miasta Opola. Poniżej zamieszczamy linki do zarządzenia i do  regulaminu. [ZOBACZ]

Na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 504 gości 

Prawo praktyczne - darmowe porady prawne

Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych ogłasza nabór na darmowe seminarium prawne: "Prawo praktyczne".

Seminarium skierowane jest do osób z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności, które są bezrobotne, bądź nieaktywne zawodowo.
Będę wdzięczna za polecanie Naszych warsztatów docelowej grupie odbiorczej.

Zgłoszenia przyjmuję mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod nr tel. 77 542 19 01.

IV RODZINNY PIKNIK NAD ODRĄ


Niepozorny 1 % - Wyniki konkursu

W dniu 5 kwietnia Zastępca Prezydenta Miasta Opola Krzysztof Kawałko , Zastępca Naczelnika Biura Organizacji Pozarządowych Jan Całka oraz Prezes portalu 24opole.pl Sebastian Błaszczyk wręczyli dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu internetowego Niepozorny 1 %. czytaj więcej...


Newsletter


Partnerzy i sponsorzy

Przyjaciele