Miejskie Centrum

012

Ogłoszenia, szkolenia, konkursy

Ahoj w Nowym Roku !

Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne Pieśni spod żagli zaprasza na pierwszy w 2015 roku koncert szant i pieśni kubryku. I od razu zaczynamy dużym tupnięciem. Będzie bardzo nietypowo.

Już pięć lat na scenie. O kim mowa? O naszym lokalnym produkcie eksportowym czyli zespole SHANTAŻYŚCI z Lewina Brzeskiego. Shantażyści to pięciu młodych, ale nie gniewnych, mężczyzn, którzy sprawiają, że każdy ich koncert przepełniony jest olbrzymią dawką humoru i pozytywnej energii, którą bez trudu zarażają widzów i słuchaczy. Śpiewają a’capella od ballad i pieśni o tęsknocie, przez żeglarskie opowieści, aż po szantę klasyczną. Robią to odważnie, łącząc style. Obok klasycznych szantowych brzmień można usłyszeć, swing lat 30-tych, dźwięki rock’n’roll’a czy ciężkie basowe bity, rodem z najczarniejszych ulic Brooklyn’u. Mają na swym koncie furę sukcesów. Do najważniejszych zaliczyć można Grand Prix na Ogólnopolskim Studenckim Festiwalu Piosenki Turystycznej „Yapa” w Łodzi. Z naszym stowarzyszeniem współpracują od czterech lat i widzimy i słyszymy jak bardzo się zmienili. Jak dojrzeli, jak ich głosy i aranżacje z każdym koncertem są piękniejsze. Dlatego z nieukrywaną przyjemnością zapraszamy na ten wieczór, bo będzie się dużo działo, jak to na porządnej urodzinowej imprezie. Jubileuszowy koncert uświetnią czołowe zespoły młodej fali na scenie szantowej: Pod Wiatr, Majtki Bosmana, Leje na Pokład, Trzecia Miłość i North Cape.

Ponieważ to ostatni łikend karnawału, to ogłaszamy konkurs na najlepszy strój morsko-piracko-żeglarski i jaki tam sobie wymyślicie, byle miał związek z wodą iżaglami. Będą super nagrody.

Po koncercie przenosimy się na after party i Jam Session z muzykami wszystkich zespołów i gramy do rana. Będą sweet focia, śpiewy i pogaduchy, konkursy, występy z zespołami na żywo i wszystko, co nam przyjdzie do głowy.

14 II 2015 (sobota) w Walentynki zapraszamy Was na koncert do Filharmonii Opolskiej. Start godz. 17:00. Bilety 30 zł. Dostępne w kasie i na stronie Filharmonii Opolskiej. Około 21:00 after party w Tawernie Podróżników Kubryk (Opole-Rynek 32) Wstęp bezpłatny dla osób posiadających zakupiony bilet na jubileuszowy koncert Shantażystów w FO. Rezerwacje stolików pod nr tel: 696 482132 lub 77 5518793

Prześlijcie zaproszenie dalej, zabierzcie znajomych i przyjaciół. Spędźmy ten wieczór razem w ten ostatni karnawałowy łikend, uświetniając swoją obecnością V urodziny zespołu Shantażyści.

012

Sala MCOP zaprasza

012

Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

Otwarte konkursy

Zespół konsultacyjny ds. organizacji pozarządowych

Informacje o dotacjach

Podatek od nieruchomości

Nie wiesz jak wypełnić deklarację na podatek od nieruchomości?

Tutaj pobierzesz czysty wzór deklaracji - [POBIERZ]

Deklarację należy przesłać pocztą lub złożyć w siedzibie tutejszego organu podatkowego, Urząd Miasta Opola, Rynek-Ratusz, 45-015 Opole, pokój nr 105 (tel. 77 45-11-873).

Patronat honorowy

Informujemy, że z dniem 08 czerwca 2012 r. weszło w życie Zarządzenie Nr OR-I.0050.285.2012 Prezydenta Miasta Opola w sprawie nadania Regulaminu przyznawania Patronatu Prezydenta Miasta Opola. Poniżej zamieszczamy linki do zarządzenia i do  regulaminu. [ZOBACZ]

Na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 222 gości i 1 użytkownik 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA


Promowanie świadomosci i zrozumienia wymaga niędzynarodowego wsparcia, by móc osiągnąć cel jakim jest równouprawnienie, szacunek i lepsze życie dla osób z zespołem Downa, w kazdym miejscu na Ziemi.Takie były komentarze po przyjęciu rezolucji.
Data jest nieprzypadkowa-ludzie z zespołem Downa mają w 21 parze chromosomów 3 chromosomy, a nie 2-tak jak większośc z nas.
Ten dodatkowy chromosom determinuje wygląd, zdolności i możliwości praktycznie już od pierwszych dni życia .Trzeba wiele pracy, ćwiczeń,dodatkowych zajęć, aby takie dzieci mogły funkcjonować wśród innych dzieci, zdobywać nowe umiejętności,wykorzystywać zdolności, które w każdym drzemią, zyskać jak największą samodzielnośc.

Nasze zrozumienie, akceptacja, a także pomoc umożliwią im to.I o to własnie chodzi w Światowym Dniu Zespołu Downa.

Święto przypada na 21marca, czyli środę, a Opolskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Zespołem Downa wraz z wolontariuszami KLUB OŚMIU z MDK pod opieką Pauliny Antoszczyszyn w sobotę 17 marca o 11.00 przygotowuje happening na Placu Wolności.
W trakcie happeningu wolontariusze postawią makietę domu, która symbolizować będzie DOM-Centrum Aktywności Osób z zespołem Downa.
Każdy, kto będzie chciał, napisze na przygotowanych cegiełkach co spawia mu radośc, albo, czego innym życzy.Cegiełki te będą umieszczane na makiecie
i praktycznie będą budulcem DOMU.
Będzie też 10 sztalug, na którym będą budynki.
Od nas zależy, jak będą wyglądały, bo każdy może domalować na nich kwiaty, firanki czy pranie na balkonie.
Na zakończenie sztalugi zostaną zsunięte i powstanie osiedle.Na takim osiedlu razem mogą żyć i mieszkać osoby z zespołem Downa i bez takiej choroby genetycznej. Nie obok siebie, ale RAZEM, bo i jedni i drudzy czerpią korzyści ze wspólnego przebywania.
Może na takim wirtualnym osiedlu będzie tętnił życiem DOM-Centrum Aktywności Osób z zespołem Downa.
Na imprezie będzie też dużo muzyki, w tym- muzyka wykonywana na bębnach, będą tańce i zabawy.
Przechodniom podarujemy kwiaty wykonane przez przedszkolaki z Przedszkola 25 i przez uczbiów PSP 20 z Grudzic, Jak będzie zimno, to rozgrzejemy się kawą i herbatą serwowana przez Martę Suchecką i Ewelinę Brudkiewicz z PSP20, a jak będzie ciepło, to to samo będzie dla ochłody.

Na drugi dzień-18marca pani Prezes Opolskiego Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z zespołem Downa udaje się do Genewy, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości związane z tym dniem.

Prosimy o zamieszczenie tych informacji na łamch Waszego pisma i uczestnictwo w tym wydarzeniu.
Impreza będzie trwała 1.5-2godziny.
Osobami do kontaktu są:
lek.med.Joanna ŁABA -tel. 500611595
Paulina Antoszczyszyn -opiekunka wolontariuszy-tel506894247

http://www.zespoldowna.info/2011-11-14-my-tu-gadu-gadu-a-na-swiecie-juz-sie-szykuja-do-swiatowego-dnia-zespolu-downa-w-2012.html

Portal Opolskiego Wolontariatu

Międzynarodowy Dzień bez Samochodu

IV RODZINNY PIKNIK NAD ODRĄ


Niepozorny 1 % - Wyniki konkursu

Odwiedź nas na youtubeNewsletter


Partnerzy i sponsorzy

Przyjaciele