Miejskie Centrum

012

Ogłoszenia, szkolenia, konkursy

01234

Sala MCOP zaprasza

012

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA


Promowanie świadomosci i zrozumienia wymaga niędzynarodowego wsparcia, by móc osiągnąć cel jakim jest równouprawnienie, szacunek i lepsze życie dla osób z zespołem Downa, w kazdym miejscu na Ziemi.Takie były komentarze po przyjęciu rezolucji.
Data jest nieprzypadkowa-ludzie z zespołem Downa mają w 21 parze chromosomów 3 chromosomy, a nie 2-tak jak większośc z nas.
Ten dodatkowy chromosom determinuje wygląd, zdolności i możliwości praktycznie już od pierwszych dni życia .Trzeba wiele pracy, ćwiczeń,dodatkowych zajęć, aby takie dzieci mogły funkcjonować wśród innych dzieci, zdobywać nowe umiejętności,wykorzystywać zdolności, które w każdym drzemią, zyskać jak największą samodzielnośc.

Nasze zrozumienie, akceptacja, a także pomoc umożliwią im to.I o to własnie chodzi w Światowym Dniu Zespołu Downa.

Święto przypada na 21marca, czyli środę, a Opolskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Zespołem Downa wraz z wolontariuszami KLUB OŚMIU z MDK pod opieką Pauliny Antoszczyszyn w sobotę 17 marca o 11.00 przygotowuje happening na Placu Wolności.
W trakcie happeningu wolontariusze postawią makietę domu, która symbolizować będzie DOM-Centrum Aktywności Osób z zespołem Downa.
Każdy, kto będzie chciał, napisze na przygotowanych cegiełkach co spawia mu radośc, albo, czego innym życzy.Cegiełki te będą umieszczane na makiecie
i praktycznie będą budulcem DOMU.
Będzie też 10 sztalug, na którym będą budynki.
Od nas zależy, jak będą wyglądały, bo każdy może domalować na nich kwiaty, firanki czy pranie na balkonie.
Na zakończenie sztalugi zostaną zsunięte i powstanie osiedle.Na takim osiedlu razem mogą żyć i mieszkać osoby z zespołem Downa i bez takiej choroby genetycznej. Nie obok siebie, ale RAZEM, bo i jedni i drudzy czerpią korzyści ze wspólnego przebywania.
Może na takim wirtualnym osiedlu będzie tętnił życiem DOM-Centrum Aktywności Osób z zespołem Downa.
Na imprezie będzie też dużo muzyki, w tym- muzyka wykonywana na bębnach, będą tańce i zabawy.
Przechodniom podarujemy kwiaty wykonane przez przedszkolaki z Przedszkola 25 i przez uczbiów PSP 20 z Grudzic, Jak będzie zimno, to rozgrzejemy się kawą i herbatą serwowana przez Martę Suchecką i Ewelinę Brudkiewicz z PSP20, a jak będzie ciepło, to to samo będzie dla ochłody.

Na drugi dzień-18marca pani Prezes Opolskiego Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z zespołem Downa udaje się do Genewy, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości związane z tym dniem.

Prosimy o zamieszczenie tych informacji na łamch Waszego pisma i uczestnictwo w tym wydarzeniu.
Impreza będzie trwała 1.5-2godziny.
Osobami do kontaktu są:
lek.med.Joanna ŁABA -tel. 500611595
Paulina Antoszczyszyn -opiekunka wolontariuszy-tel506894247

http://www.zespoldowna.info/2011-11-14-my-tu-gadu-gadu-a-na-swiecie-juz-sie-szykuja-do-swiatowego-dnia-zespolu-downa-w-2012.html

Aglomeracja Opolska

Portal Opolskiego Wolontariatu

Niepozorny 1 % - Wyniki konkursu

Odwiedź nas na youtube