Miejskie Centrum

012

Ogłoszenia, szkolenia, konkursy

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie ponownie zaprasza uczniów gimnazjów i szkół średnich z Opola do współpracy i włączenia się w akcję promująca Hospicjum „Betania”. Chcemy ją połączyć z XI ogólnopolską kampanią „Hospicjum to też życie, która  promuje ideę opieki paliatywnej i ma nam przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzystwa w trudnym okresie odchodzenia i śmierci.
Konkurs  dla gimnazjów i liceów. Konkurs na: opracowanie projektu graficznego koszulki. Powinien on zawierać wkomponowany logotyp naszego hospicjum. Premiowane będą pomysły wyrażające radość życia, optymizm bądź zachęcające do wolontariatu hospicyjnego. Trzy najlepsze pomysły  będą nagrodzone, a projekty wykorzystane do produkcji koszulek.
WAŻNE: 1. Każda z prac przekazanych na konkurs powinna zawierać następujące informacje: dane twórcy oraz uczestników, adres i telefon szkoły, oraz nazwisko opiekuna. Dodatkowo należy dołączyć oświadczenie o przekazaniu praw autorskich do projektu, wraz z podpisami uczestnika i, jeśli jest niepełnoletni – jego prawnych opiekunów.
2.
Przekazanych prac konkursowych nie zwracamy!
3.
Prace konkursowe prosimy dostarczyć w formie wydruku i płyty CD do dn.20 października 2014 r. do Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” . Adres: Opole- Nowa Wieś Królewska, Pl. Kościelny 2. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi w czasie gali, która odbędzie się 23.10.2014 o 17.00 w Bibliotece Miejskiej w Opolu. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie lub na naszej stronie http://hospicjumopolskie.pl/
4.
Przekazanie prac na konkurs jest równoznaczne ze zgodą autorów na ich wykorzystywanie i ewentualne umieszczenie w materiałach promujących Hospicjum i prowadzone przez nie akcje.

Wielkie spotkanie Opolskich Organizacji Pozarządowych i ich przedstawicieli 27 września, sobota, 2014 START godzina 12.00 ZAKOŃCZENIE ok. godziny 18.00 Miejsce: Strzelnica w Grudzicach (Opole) Świetna okazja do pokazania swojej działalności i promocji swojej organizacji.
PRZYJEDŹ, POKAŻ i PROMUJ SWOJE NGO!

Dla chętnych udostępniamy: miejsca wystawiennicze oraz przestrzeń na rozstawienie własnych namiotów. Jest także możliwość zaprezentowania swoich propozycji na scenie lub w ramach programu całego święta. Mamy dostęp do prądu i mediów. Zapewnimy oczywiście pieczonego ziemniaka i kiełbaski dla wszystkich. Okazja do spotkania się w gronie opolskiego trzeciego sektora! Prosimy o zgłoszenia się opolskich organizacji i uczestnictwo w bogatym programie. Będą konie, dmuchane zjeżdżalnie, paint ball, baletnice
Zgłoszenia i kontakt do głównego organizatora: ZHP, Karolina Dzierżgwa, tel. 793 962 479 Zapewnimy dojazd i powrót autokarem.   View the embedded image gallery online at:
http://www.trzecisektor.opole.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=490%3Awiatowy-dzie-zespou-downa&catid=63%3Aaktualnoci&Itemid=79&lang=pl#sigFreeId569e0dfd14

Prowadzi Agnieszka Morciniec i Tadeusz Berlik MCOP, godz. 18.00 - 20.00

Terminy: - 17.09 - 22.10 – Wieczór Kresowy z kuchnią kresową - 12.11 - 17.12 – świąteczno-opłatkowo-piernikowe Serdecznie zapraszamy osoby w każdym wieku, wstęp wolny, dla najlepszych śpiewaków nagrody i poczęstunek   View the embedded image gallery online at:
http://www.trzecisektor.opole.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=490%3Awiatowy-dzie-zespou-downa&catid=63%3Aaktualnoci&Itemid=79&lang=pl#sigFreeIde9e5d35137Zapraszamy opolan do udziału w kolejnej edycji organizowanych przez naszą firmę ZOTT warsztatów „Plant-for-the-Planet”, które odbędą się już 27 września w Opolu.


Jest to inicjatywa stworzona przez dzieci dla dzieci a jej głównym celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej u dzieci i młodzieży oraz ich aktywizacja do przeciwdziałania postępującemu kryzysowi klimatycznemu. Podczas naszych warsztatów ekologicznych organizowanych pod hasłem „Stop rozmowom. Początek działaniom.” kolejna już grupa dzieci nauczy się zachowań proekologicznych, a także uda się do lasu, by posadzić drzewa jako znak aktywnej działalności na rzecz środowiska naturalnego.

Jesteśmy zaszczyceni, że nasz event po raz kolejny otrzymał patronat honorowy Prezydenta Miasta Opole, a w jego organizację, w ramach wolontariatu pracowniczego, włączą się również nasi pracownicy z zakładu w Opolu.

PROGRAM WARSZTATÓW „PLANT-FOR-THE-PLANET” TERMIN: 27 września 2014 r. (sobota) Szkoła Podstawowa nr 5 w Opolu, ul. Mjr. Hubala 2, Opole 9:00 - Rejestracja uczestników 9:30 - Przywitanie oraz wspólne zapoznanie 10:00 - „Teraz my- dzieci ratujemy naszą Ziemię” - referat ambasadora nt. sprawiedliwości klimatycznej 10:45 - Pytania i rozmowy w nawiązaniu do referatu 11:00 - Przerwa na jogurt 11:30 - Wspólna gra pt.: „Świat” 12:15 - Szkolenie z retoryki – każdy może zostać ambasadorem ekologicznym 13:15 - Obiad

Tereny leśne Nadleśnictwa Opole 14:00 - „Drzewo za drzewo”- wspólna wyprawa do lasu, aby posadzić drzewka. 15:30 - Transport powrotny do szkoły

Szkoła Podstawowa nr 5 w Opolu, ul. Mjr. Hubala 2, Opole 16:00 - Przerwa na ciasto 16:15 - Praca w grupach: wspólnie tworzymy nasze pierwsze projekty! 17:30 - Spotkanie z rodzicami, znajomymi i zainteresowanymi. Prezentujemy dorosłym nasze plany i wizje środowiskowe. Wręczenie uczestnikom warsztatów certyfikatów i mianowanie ich ambasadorami sprawiedliwości klimatycznej. 18:30 - Zakończenie warsztatów

Pozdrawiam Ewelina Czuczman Specjalista ds. Komunikacji www.zott.pl

0123

Sala MCOP zaprasza

BEZPŁATNE spotkanie pt.: „Bezpieczeństwo finansowe” 9 października (czwartek) od godz. 10.00 do 12.00 Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych w Opolu ul. Żeromskiego 3 (naprzeciw kina Helios) tel. 077 54 11 410, 460, 444 I piętro W programie: 1. Dlaczego karty są bezpieczniejsze od gotówki? 2. Jak nie dać się domokrążcom? 3. Co to jest parabank? 4. Kto odpowiada za skradzione pieniądze z naszych kont? 5. Co to jest odwrócona hipoteka? 6. Czy nasze pieniądze w bankach są bezpieczne? 7. I inne…. Spotkanie poprowadzi Sławomir Kusz pracownik NBP w Opolu. Organizator: Narodowy Bank Polski, Oddział Opole, Biuro Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Opola.

Szkolenie streetworkingu ma na celu przybliżenie metod pracy z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym oraz ich rodzinami, naukę konstruowania, prowadzenia i ewaluacji programów streetworkerskich, trening umiejętności potrzebnych do pracy środowiskowej oraz  budowanie lokalnych koalicji na rzecz pracy środowiskowej.

Przeznaczenie: Szkolenie skierowane jest do osób zdecydowanych podjąć pracę pedagoga ulicznego, pracujących w organizacjach lub instytucjach chcących wprowadzić programy dla dzieci i młodzieży wychowującej się na ulicy (pedagodzy, psycholodzy, pracownicy socjalni, wolontariusze, studenci itp.). Należy uczestniczyć w trzech szkoleniach.

Termin rozpoczęcia:
I szkolenie 19.09.2014, piątek, godzina 17.00 ul. Wandy 1 w Opolu Informacji dotyczących programu udzielamy  pod nr.  506 360 105 II szkolenie wtorek, 23 września, 17:00 – 20:00 MCOP OPOLE (mapa) III szkolenie wtorek, 7 października, 17:00 – 20:00 MCOP OPOLE (mapa)

Prowadzący:
Stowarzyszenie Zbickie Słoneczko Monika Grad - specjalista Terapii Uzależnień w procesie certyfikacji. Kończy studia psychologii, od wielu lat realizuje programy profilaktyczne skierowane do dzieci, młodzieży i ich rodzin. Igor Skrzypczak - absolwent Studium Przeciwdziałania Patologii Społecznej i Szkoły Animatorów Profilaktyki, Instruktor Terapii Uzależnień w procesie certyfikacji. Od 20 lat realizuje programy środowiskowe związane z dziećmi i młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym.

Szkolenie bezpłatne: Jak pisać projekt, gdzie zdobyć i kiedy środki finansowe? Wtorek, 21 października 11:30 - 15:30 - szkolenie dla osób niepracujących – 4 godz. 16:00 - 20:00 - szkolenie dla osób pracujących – 4 godz.

Zakres szkolenia: 1. Podstawy przygotowania projektu (1,5 h) a. potrzeba realizacji, b. cele, c. opis działań, d. harmonogram, e. budżet, f. zasoby.

2. Publiczne źródła dotacyjne - zasady aplikacji, formularze wniosków, praktyczne wskazówki (1,5 h)
a. środki samorządowe, b. środki ministerialne, c. środki unijne.

3. Prywatne źródła dotacyjne - zasady aplikacji, formularze wniosków, praktyczne wskazówki (1 h) a. Akademia Orange, b. BDU, c. PGNiG, d. Fundacja Kronenberga, e. PZU, f. AXA, g. Provident, i. Orlen, j. inne.

Cel: Zwiększenie wiedzy nt. dostępnych źródeł dotacyjnych i umiejętności uczestników w zakresie przygotowania projektów.

Prowadzący - Łukasz Gorczyński - Pracownik Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych od 2009 roku. Inspektor, specjalista ds. ekonomii społecznej. Zaangażowany w realizację projektów ze środków unijnych (2009 – 2014). Absolwent politologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończone studia podyplomowe z zakresu ekonomii społecznej w Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, doktorant Uniwersytetu Śląskiego na kierunku socjologia.

Ukończona Szkoła Trenerów Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum. Działa w gliwickich organizacjach. Prezes stowarzyszenia "Cała Naprzód" - organizacji pożytku publicznego, zajmującej się organizacją koncertów, imprez sportowych, pomocą osobom niepełnosprawnym. Fundator i przewodniczący rady Fundacji "Cała Naprzód" - organizacji prowadzącej działalność gospodarczą. Na doświadczenie zawodowe składa się udokumentowane kilkaset godzin przeprowadzonych szkoleń i spotkań doradczych.

01234

Nasze imprezy

Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

Zespół konsultacyjny ds. organizacji pozarządowych

Informacje o dotacjach

Podatek od nieruchomości

Nie wiesz jak wypełnić deklarację na podatek od nieruchomości?

Tutaj pobierzesz czysty wzór deklaracji - [POBIERZ]

Deklarację należy przesłać pocztą lub złożyć w siedzibie tutejszego organu podatkowego, Urząd Miasta Opola, Rynek-Ratusz, 45-015 Opole, pokój nr 105 (tel. 77 45-11-873).

Patronat honorowy

Informujemy, że z dniem 08 czerwca 2012 r. weszło w życie Zarządzenie Nr OR-I.0050.285.2012 Prezydenta Miasta Opola w sprawie nadania Regulaminu przyznawania Patronatu Prezydenta Miasta Opola. Poniżej zamieszczamy linki do zarządzenia i do  regulaminu. [ZOBACZ]

Na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 439 gości 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA


Promowanie świadomosci i zrozumienia wymaga niędzynarodowego wsparcia, by móc osiągnąć cel jakim jest równouprawnienie, szacunek i lepsze życie dla osób z zespołem Downa, w kazdym miejscu na Ziemi.Takie były komentarze po przyjęciu rezolucji.
Data jest nieprzypadkowa-ludzie z zespołem Downa mają w 21 parze chromosomów 3 chromosomy, a nie 2-tak jak większośc z nas.
Ten dodatkowy chromosom determinuje wygląd, zdolności i możliwości praktycznie już od pierwszych dni życia .Trzeba wiele pracy, ćwiczeń,dodatkowych zajęć, aby takie dzieci mogły funkcjonować wśród innych dzieci, zdobywać nowe umiejętności,wykorzystywać zdolności, które w każdym drzemią, zyskać jak największą samodzielnośc.

Nasze zrozumienie, akceptacja, a także pomoc umożliwią im to.I o to własnie chodzi w Światowym Dniu Zespołu Downa.

Święto przypada na 21marca, czyli środę, a Opolskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Zespołem Downa wraz z wolontariuszami KLUB OŚMIU z MDK pod opieką Pauliny Antoszczyszyn w sobotę 17 marca o 11.00 przygotowuje happening na Placu Wolności.
W trakcie happeningu wolontariusze postawią makietę domu, która symbolizować będzie DOM-Centrum Aktywności Osób z zespołem Downa.
Każdy, kto będzie chciał, napisze na przygotowanych cegiełkach co spawia mu radośc, albo, czego innym życzy.Cegiełki te będą umieszczane na makiecie
i praktycznie będą budulcem DOMU.
Będzie też 10 sztalug, na którym będą budynki.
Od nas zależy, jak będą wyglądały, bo każdy może domalować na nich kwiaty, firanki czy pranie na balkonie.
Na zakończenie sztalugi zostaną zsunięte i powstanie osiedle.Na takim osiedlu razem mogą żyć i mieszkać osoby z zespołem Downa i bez takiej choroby genetycznej. Nie obok siebie, ale RAZEM, bo i jedni i drudzy czerpią korzyści ze wspólnego przebywania.
Może na takim wirtualnym osiedlu będzie tętnił życiem DOM-Centrum Aktywności Osób z zespołem Downa.
Na imprezie będzie też dużo muzyki, w tym- muzyka wykonywana na bębnach, będą tańce i zabawy.
Przechodniom podarujemy kwiaty wykonane przez przedszkolaki z Przedszkola 25 i przez uczbiów PSP 20 z Grudzic, Jak będzie zimno, to rozgrzejemy się kawą i herbatą serwowana przez Martę Suchecką i Ewelinę Brudkiewicz z PSP20, a jak będzie ciepło, to to samo będzie dla ochłody.

Na drugi dzień-18marca pani Prezes Opolskiego Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z zespołem Downa udaje się do Genewy, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości związane z tym dniem.

Prosimy o zamieszczenie tych informacji na łamch Waszego pisma i uczestnictwo w tym wydarzeniu.
Impreza będzie trwała 1.5-2godziny.
Osobami do kontaktu są:
lek.med.Joanna ŁABA -tel. 500611595
Paulina Antoszczyszyn -opiekunka wolontariuszy-tel506894247

http://www.zespoldowna.info/2011-11-14-my-tu-gadu-gadu-a-na-swiecie-juz-sie-szykuja-do-swiatowego-dnia-zespolu-downa-w-2012.html

IV RODZINNY PIKNIK NAD ODRĄ


Niepozorny 1 % - Wyniki konkursu

W dniu 5 kwietnia Zastępca Prezydenta Miasta Opola Krzysztof Kawałko , Zastępca Naczelnika Biura Organizacji Pozarządowych Jan Całka oraz Prezes portalu 24opole.pl Sebastian Błaszczyk wręczyli dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu internetowego Niepozorny 1 %. czytaj więcej...


Newsletter


Partnerzy i sponsorzy

Przyjaciele